Õpe annab professionaalseid oskusi kõikidele huvilistele, juba tegutsevatele terapeutidele ning kehatööga alustavatele praktikutele. Kursused pakuvad uusi teadmisi ja oskusi, isiklikku tervenemist, arengut ning transformatsiooni. Keskendume meditatsioonile, kui ühendavale vahendile, mis toetab isiklikku kasvu ja õppeprotsessi. Fookuses on väljaõpe vormid, mis töötavad struktuurse integratsiooni, valusündroomi ja traumade tervendamisega.

 • MER, moodul 1 - ENESEJÕUSTAMINE: SELG, KAEL, VAAGEN & HINGAMINE


  Õpilased omandavad selja-, kaela- ning vaagnapiirkonna anatoomia ja füsioloogia; arendavad intuitsiooni ja oskuseid, et töötada varjatud valu põhjustega nendes piirkondades. Omandatakse ka oskused, kuidas õpetada kliente endaga toime tulema. Kombineerime igapäevaseid meditatsioone ja teooriat demonstratsioonide ning kehatööga. Loome toetava õhkkonna, et saaksid tõhusalt omandada holistilise lähenemise lihas-sidekoe vabastamisele. See moodul tutvustab õpilastele peamiste selgroo toetuspunktide nagu nimme ristluu, diafragma, südame, rindkere, kukla ja vaagna vabastamist ja tasakaalustamist.

 • MER, moodul 2 - MAANDAMINE: JALAD, PÕLVED, PUUSAD


  Moodul sisaldab ka üksikasjalikku tööd põlve- ja puusaliigestega. Samuti käsitleme põlve ja puusa artriidiga seotud müüte. Läbides edukalt alakeha moodulil, täiustavad osalejad oma oskuste taset ja tundlikkust püsiva valu ja struktuursete väärtalitlustega tegelemisel. Keha „lugemise“ kaudu õpivad osalejad tõlgendama struktuurilisi tasakaalutusi ja kasutama erinevaid tehnikaid, et ühendada alakeha vaagna ja selgrooga. Selle protsessi käigus saavad õpilased toetada kliente energiate maandamisel läbi jalgade. 

 • MER, moodul 3 - KESKMESSE: VAAGNAPIIRKONNA VABASTAMINE JA TASAKAALUSTAMINE

  Vaagen - kehastruktuuri tasakaalu peamine nurgakivi. Sinu ühtlustaja. Sinu tasakaalupunkt. Osalejad õpivad hindama ja diagnoosima vaagna seisukorda ja seda kui vaagen on tasakaalust väljas. Kursusel õpid kasutama puudutust ja õiget survet, et vabastada kudesid ja viia vaagent taas tasakaalu. Sidekoe mõjutamine läbi puudutuse aitab ühendust saada ja vabaks lasta alateadlikke mentaalseid piiranguid ja takistusi. Selles moodulis õpetatakse sügavamaid ravimeetoteid ja liikumistehnikaid, mis aitavad protsessile kaasa.

 • MER, moodul 4 - NÄGU, RIND, PEA, KAEL & KÄED

  Rinnak ja diafragma kui esmased selja- ja õlaprobleemide soodustajad unustatakse tihti. Need hingamisega seotud lihased on tihti pinges, pitsitades ka hingamist, energiavoolu ja liikumist. Me õpime ja vaatleme lihtsaid, kuid võimsaid meetodeid diafragma, rinnaku ja rinnakorvi vabastamiseks, luues märgatava avnemise, mis võimaldab klientidel hingata vaid poole pingutusega kaks korda sügavamalt.  Õpid efektiivselt vabastama pingeid õlgadest, kasutama tehnikaid, et vabastada käte, pöialde ja käsivarre lihaseid ning sidekudet, suurendades sellega liikuvust vastavates liigestes.

 • MER, moodul 5 - Lihas-sidekoe energeetiline vabastamine

  Avanemine hingamisele moodul viib õppija läbi põhiliste hingamisliigutuste rinnakorvis, selgroos, õlgades ja kaelas. V moodul õpetab, kuidas parandada liikumist maksimaalseks sisse- ja väljahingamiseks, et saavutada kerge ja täielik hingamine. See avaram hingamine võimendab kõiki MER sessiooni kasutegureid. Moodul V keskendub käelisele teraapiale, sealhulgas energia, hingamise ja hingates liikumise reguleerimisele.

 • LLN - Hawaii massaaž Lomi Lomi Nui

  Lomi Lomi Nui väelist ja tervendavat massaaži tuntakse Hawaii pühade ja auväärsete traditsioonide kandjana ning seda anti edasi põlvest põlve. Lomi kogemus inspireerib ja avab tõelise potensiaali. Seanss algab alati sellega, et tehakse taotlus spetsiaalselt massaaži saava inimese tervendamiseks. Käsi, küünarnukke ja küünarvart kasutatakse dünaamiliste, sügavate liigutuste tegemiseks, mis matkivad ookeanivee mõõna, tõusu ja voolamist. Pealaest jalataldadeni ulatuvad rütmilised puudutused juhatavad energiavoogu kehas. Toimub sügav lõdvestus ja puhkus ning sügavam ühendumine iseenda kehaga.

 • BBTRS - Biodünaamiline hingamine ja trauma vabastus

  Terviklik lähenemine kehale orienteeritud tervendamises. BBTRS põhineb spetsiaalsete hingamismustrite kombineerimisel terapeutilise teadliku liikumise ja tantsuga, spetsiaalsete puudutuste- ja kehatöö tehnikatega, keha tuuma pinge vabastamise harjutustega, õrnal emotsioonide vabastamise ja meditatsiooni praktikate oskusliku kombineerimisega. Süsteem baseerub kehasse ja mõttemustritesse kinni jäänud pingekollete tuvastamisel. BBTRS võimaldab meil kogeda kõiki inimestele omaseid tundeid ja emotsioone, avardades samal ajal võimekust toetada ja omaks võtta eluenergia vaba liikumist.

Probleem

Krooniline seljavalu on viie enamlevinud arstikülastuse põhjuse seas ja seda soodustab vales asendis istumine, nõrgad ja lühenenud lihased ning pidev stress. Uuringute andmetel on kuni 80% elanikkonnast vähemalt kord elus tundnud piinavat valu seljas. Seljavalu võib tulla ootamatult, aga vahel hakkab vaikselt vinduma, kuni kulmineerub tugevate valusööstudega. Paljud saavad diagnoosiks "krooniline valu". Tuleb meeles pidada, et krooniline valu vajab tähelepanu ning ühtlast ja tervist toetavat ravi.

Küsimus

Kas kroonlistele valudele on üldse lahendust? Milline teraapia seljavalusid leevendab? Valuvaigistid aitavad igapäevase liikumisega toime tulla, aga ei lahenda probleemi täielikult.
(Tähelepanu! Igapäevane põletikuvastaste ravimite kasutamine võib kaasa tuua tõsiseid probleeme, alates maoärritusest kuni tõsiste tervisehädadeni!)

Lahendus

Seljavalude põhjus on enamasti kas kaelas, abaluude vahel, alaseljas või ristluus. Massaažiteraaapa aitab hinnata lülisamba ja vaagnaliigeste seisundit ja MER massaaž vabastab sidekoe pingeid, tuues leevendust kroonilistele valudele. Lomi Lomi Nui massaaž parandab vereringet ja toetab samuti keha isetervenemist (meie rakud on pidevas uuenemises, seega organism saab ennast ise taastada). Hingamisteraapia tegeleb närvisüsteemi vabastuse ja rakumäluga. Suur osa valusid on seotud stressiga. Lisaks soovitame sportimist ja lihaskorseti tugevdamist koduste harjutustega.

Liitu tervisliku eluviisi uudiskirjaga

Teraapiakursuste ja holistikaga seotud teemade ja teiste hulgas ka tasuta kursuste info Sinu postkasti! P.S Me ei spämmi ega jaga Sinu infot, kunagi!

Õpingud BAI-s andsid mulle teadmised, et alustada tööd kehatöö terapeudina! Kõik moodulid oli põhjalikud ning praktilised.

5

aastat Eestis

3

teraapiavormi

101%

armastust