Olen naisena kehastunud inimhing, kes on tulnud mängima seda põnevat elumängu siin kaunil planeedil nimega Maa, nagu Sinagi :)

Praeguses eluetapis olen järjekordses transformatsiooni protsessis, kus olen oma aja ära elanud tegemised selja taha jätnud ja avanud end uuele, mis minu hingega kokku heliseb. Elu on viimastel aastatel mulle väga selgeid märke ja peegeldusi toonud, et minu hinge kutse on olla teiste Inimhingede inspireerijaks ja toetajaks läbi armastava puudutuse ja kohalolu, toetava ruumi loomise ja hoidmise, läbi armastuse, muusika, hääle. Kõik on pidevas muutuses ja loomises, olen avatud ja olen Teel :) 

Vaimsed teemad ning eneseareng on Sind pikalt köitnud. Eelmisel aastal tegid otsuse palgatööst loobuda. Räägi sellest lähemalt.

Minu teadlik vaimne eneseargeng algas üle 10 aasta tagasi, kui olin elus  sattunud väga raskesse ja pimedasse kohta. Sellest tasapisi välja tulles sai mulle väga selgeks, et vanaviisi edasi ei saa ja kui ma soovin oma elus mind toetavat muutust, siis tuleb pilk väliselt enda sisse pöörata, leidmaks kõik vastused, armastus, rahu ja rõõm, mida väljastpoolt taga ajame, iseenda seest. Asusin otsima õpetusi ja praktikaid, mis aitaksid mind selles. Nende aastate jooksul olen kas pealiskaudsemalt või rohkem süvitsi väga paljude praktikate, õpetustega kokku puutunud, sealhulgas jooga, tantra, vabastav  tants, reiki, kehatöö, massaažikoolitused ja palju muud. Mõned neist on olnud väga suureks toeks mingil eluperioodil, mõned vähem, aga see teekond on olnud väga avardav ja rikastav. Olen mõistunud, et soovin oma elus teha seda, mis rikastab minu hinge ja millel on tähendus ja väärtus sügavamas mõttes. Nende aastate jooksul olen omandanud ka üsna mitmeid väärtuslikke oskusi, mida teistega jagada. Olen vahelduva eduga praktiseerinud erinevaid joogastiile, läbinud 150h YIN jooga õpetajate koolituse, lõpetanud aastase holistilise treeningu Holistilise Teraapia Instituudis ja aastase tantsu- ja liikumisteraapia koolituse Tallinna Ülikoolis, osalenud paljudel erinevatel tantsu- ja liikumispraktika kursustel, olen reiki II astme praktik ja palju muud. Tööriistakast on mul üsnagi rikkalik :)

Millised hirmud pidid enne lahkumisavalduse lauale panekut ületama?

Tundsin juba päris mitu aastat, et see, mida ma tööalaselt teen, on end ammendanud ja ei toida minu hinge ega kõla kokku minu sisemiste väärtustega. Olen turundusjuhina erinevates ettevõttetes edukalt töötanud ca 20 aastat. Selleks ajaks tundsin, et raisakan seda tööd tehes oma väärtuslikku elu ja aega. Valmistusin sisemiset ikka päris pikalt selleks sammuks, samas ei olnud mul selget nägemust, mida ma siis edasi TEGEMA hakkan. Mul oli uskumus, on ma pean segelt teadma, mis saab edasi ja mul peab olema juba selge visioon oma tulevasest tööst. Aga ei olnud. Mul on aastate jooksul palju erinevad nn tööriistu ja tunnetust, mis suunas soovin liikuda, aga plaani ja selget kutset ja visiooni, mida täpselt, kuidas jne, mitte. Ühel järjekordsel iganädalasel töö koosolekul tundsid nii teravalt, et olen nagu võõrkeha selles ruumis. Ma ei resoneerunud nende teemadega ega oma kolleegidega - mulle tundus see kõik nii ebaoluline ja pealiskaudne. Minu peas keerlesid küsimused - kes need inimesed on, millest nad räägivad, mis asja nad ajavad, mida nad siin teevad ja milleks? Ja siis kuulsin endas kõige olulisemat küsimust - MIDA MINA SIIN VEEL TEEN? Samal päeval andsin teada oma lahkumissoovist. Ja kindlat plaani mul endiselt ei olnud. Otsustasin usaldada elu ja võtta vähemalt aasta täiesti vabaks kõigest - olla usalduses, reisida, tunnetada igas hetkes, mis on see, mis mind tõmbab, mis minu hinge toidab ja lubada endal loomulikult liikuda selles suunas ja teistpidi, lubada kõigel, mis on minu jaoks sobiv, loomulikult enda juurde tulla. Ja see on ennast sajaga ära tasunud. See on olnud üks väga väga huvitav, rikastav, arendav aeg.  Ja see teekond jätkub :)

Tean, et Tenerife on Sulle väga südamelähedane. Mis Sind selle piirkonna juures köidab?

Tenerife on olnud paar viimast aastat jah üks kohtadest, mis on mind aina tagasi kutsunud. Kuigi selle paigaga on seotud ka üks pikem isiklik lugu, mida ma siin ei hakkaks avama, võlub mind sealne loodus ja energia ning ka kliima sobib mulle. Olen väga suur loodusesõber ja Tenerife pakub rikkalikult võimalusi seda nautida oma võrratute matkaradade, mägede ja looduse mitmekesisusega. Turismipiirkondadest muidugi hoian suure kaarega eemale. Kes teab Tenerifet vaid selle nurga alt, siis sel saarel on ikka võrratult palju rohkem pakkuda, eriti just lääne- ja põhjapiirkonnas. Ja LaGomera, Muhu suurune Tenerife naabersaar on täiesti võrratu oma looduse ja energia poolest. Eelmise aasta uus armastus on ka Portugal, kus viibisin pikemalt. Samad põhjused - loodus, mitmekesisus, mõnus vaib, teadlikud kogukonnad, põnevad sündmused. Osalesin seal ka nädalasel tantrafestivalil ja ühel ägedal tanstufestivalil. Olen viimasel paaril aastal enamasti üksi reisinud - see on olnud minu jaoks erakordselt rikastav ja piire avardav. Üksi reisides kohtud sügavamalt iseendaga, samas kohtud ka olukordade ia inimestega, kellega muidu ei kohtuks. Olen väga tänulik, et olen olnud nii hoitud. 

Milline on järgmine reis? Kas Tenerifele või kuhugi uude kohta?

Olen märtsis taas Tenerifel ja LaGomeral oma uutel sõpradel külas.  Eks näis, mis edasi. Maailmas on nii palju imelisi kohti, mida avastada, kaasa arvatud meie armas Eestimaa.

24.veebruar on eestlaste jaoks üks tähtsamaid pühasid. Kas ja kuidas seda sel aastal tähistasid?

Ma ei ole eriline traditsiooniliste pühade austaja ja tähistaja. Leian, et elu väärib tähistamist ja pühitsemist iga päev. Ja seda ma püüangi teha, omal moel. Tänulikkus on selles minu jaoks oluline komponent ja võti. 

Armastan Eesti loodust, maad, metsi, rabasid, jõgesid, järvi ja allikaid. Minu jaoks on see meie suurim rikkus. Veetsingii selle päeva metsas ja allikal käies, jagades neile oma tänu, armastust ja õnnistusi. 

Mis Sind tööalaselt lähitulevikus ees ootab? 

Lähitulevikus ongi ees BAI tiimiga ägedate koolituste korraldamine, BBTRS hingamine ja MER massaaž aprillis ja mais. Olen väga tänulik võimaluse eest teha koostööd Nisarga ja BAI tiimiga, kuna kehatöö on mulle väga hingelähedane ning olen tänulik, et saan ka õpilasena koolitustel osaleda. Näen end lähitulevikus kõiki neid väärtuslikke võimsaid praktikaid aina enam oma igapäeva elus tööaalaselt rakendamas. Lomi Lomi Nui massaažiga olen juba paar aastat tegelenud ja see on väga väga ilus ja imeline kehatöö - väga minu flow :) Kindlasti soovin lähitulevikus veelgi enam jagada seda imelist armastuse puudutuse kunsti. Tajun ja tunnen väga selgelt, kui suur tervendav vägi on puudutusel, milles on täialik kohalulu, tingimusteta armastus, hoolivus ja aktsepteerimine. 

Aprili keskel korraldan veel koostöös Portugali sõbra Cristino Martinsiga Biodanza kursuse, mida oleme siin ka juba kuuendat korda tegemas. Edasise osas olen avatud ka veel uutele huvitavatele võimaustele ja koostöö vormidele, mis heliseb kokku minu sisemaailmaga.

Mis toidab hinge?

Loodus, vaikus, muusika, laulmine, tantsimine, ilu, tõeline ühendus, armastuse puudutus, reisimine, ehedus, loomulikkus.

Kes on Sinu suurimad eeskujud?

Inimesi, kes mind elus erinevatel hetkedel eri moel on inspireerinud, on väga palju. Enamasti on need olnud lihtsalt inimesed minu ümber, kes on ühel või teisel moel puudutanud ja inspireerinud. Kedagi otseselt isikuliselt ei olegi esile tuua, keda ma justkui oleksin soovinud järgida. Ma leian, et me oleme kõik erilised ja imelised oma unikaalsuses ja lubades endal olle need, kes me oleme, inspireerimegi üksteist läbi elu.

Samas jällegi, kellelt on palju õppida, on Loodus. Loodus õpetab, kuidas kõik lihtsalt on - loomulikkus, rütmid, elu, surm, taassünd - kõik on pidevas muutumises ja lubamises. Loodus ise on imeline õpetaja. Ja minu kass Sofi, kes õpetab mulle lihtsalt sellist ZEN olemist ja elu nautimist.

Mis on need valdkonnad, millele inimesed võiksid elus rohkem tähelepanu pöörata ja omadused, mida peaksime endas parendama?

Võiksime lõpetada arutu tormamise, või(s)tlemise, konkureerimise ja elamise tuleviku arvelt  ja loodust laastades. On oluline mõista, et kõik on omavahahel seotud, me oleme osa ühest suurest tervikust. Olulised väärtused, mida endas iga inimene võiks arendada ja kontaktis olla, on empaatia, kaastunne, kohalolu, hoolivus, ühendus, tolerantsus, heatahtlikkus. Ja kõik algab iseendast. Sellest, kuidas suhtume iseendasse, nii suhtume ka ümbritsevasse ja see ümbitseb peegeldab meile vastu suhet issendaga. Ehk siis, alustaks sellest, et kõigepealt õpime iseennast tingimusteta armastama, aktsepteerima, hoidma ja väärtustama. Tervendades iseend terveneb ka maailm meie ümber. 

 

Aitäh aitäh aitäh!

 

intervjueeris Kati Lehepuu-Söödor