Avanemine hingamisele 

Avanemine hingamisele moodul viib õppija läbi põhiliste hingamisliigutuste rinnakorvis, selgroos, õlgades ja kaelas. V moodul õpetab, kuidas parandada liikumist maksimaalseks sisse- ja väljahingamiseks, et saavutada kerge ja täielik hingamine. See avaram hingamine võimendab kõiki MER sessiooni kasutegureid. Moodul V keskendub käelisele teraapiale, sealhulgas energia, hingamise ja hingates liikumise reguleerimisele. Iga tehnikat selgitatakse põhjalikult ja näidatakse ette koos erinevate variantidega, et teha nende kasutamine võimalikult kergeks. Need tehnikad on ka kokku pandud demosessioniks, et oleks selge, kuidas neid kasutada ja tagada parimad tulemused.

 • Õpime sügavuti hindama hingamist läbi keha jälgimise, loeme keha - pea, kaela, rinnakorvi, õlgade ja selgroo asendi järgi.
 • Õpime sügavuti toimivat kehatööd ja hingamist, samal ajal töötades hingamislihastega, kui klient pidevalt ja sügavalt hingab. See MERi ainulaadne lähenemine ühendab sügava ja leebe kehatöö hingamisteraapiaga.
 • Õpime töötama kliendi isikliku hingamismustriga, et luua kliendi vajadustele vastav sessioon.
 • Õppides avatud, lõdvestunud moel hingama hakkab kehas tekkima suurem energia hulk, mida nimetatakse “Aktiveerimiseks” ning see aitab nähtavale tuua, vabastada ja integreerida füüsilisi, emotsionaalseid ja mentaalseid mustreid nii sinus kui su kliendis.
 • Moodul V ühendab lihas-sidekoe lahtiharutamise hingamisteraapiaga – see on võimas kombinatsioon, mida toetab tundlik ja sügavuti minev puudutus.
 • Saame teada emotsionaalse anatoomia ja arengu olulisuse kohta. Trauma ja šoki olemus ning olukorrast eemaldumise mustri tervendamine.

Registreeru siin

Juhendaja: Nisarga Eryk Dobosz
Asukoht: City Yoga Studio, Niine 11, Tallinn
23.09.2025 - 28.09.2025
Hind: Hind: 850€ Ettemaks: 100€ Broneeringu tühistamise korral kuni 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse kogusummas. Broneeringu tühistamise korral vähem kui 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse tasu miinus haldustasu ehk pool ettemakse tasust (50€).

Myofascial Energetic Release ehk lihassidekoe energeetiline vabastamine on võimas elumuutev teraapia.
Peamine valu ja pingete põhjus kehas on viie eri tüüpi pehme koe üle pingutamine: lihase, sidekoe, naha, sidemete ja närvide rebestus. Selline krooniline pinge blokeerib vereringet, hapniku ja energia liikumist nendesse pehmetesse, tundlikesse kudedesse. Kokkutõmbunud kude surub valuretseptoritele põhjustades 90% kroonilistest valudest, mille all inimkond kannatab. Lihassidekoe energia vabastamise eesmärk on leevendada valu ja taastada funktsiooni, mis juhib inimese aktiivsesse valu ja pinge vabasse ellu.

MER teraapiaga õpid kehatöö kunsti ja teadust, abistavaid venitusi, sidekoe lõõgastamist, liigeste aktiveerimist, emotsionaalset vabastamist ja teadlikkust, kohalolu ning veel palju muud. Mõeldud huvilistele ja terapeutidele, kes soovivad lisada ainulaadset kombinatsiooni kehatöö tehnikatest ja õpetustest töötamaks enda pingetega ja inimestega.

MER training

MER training in Estonia

 

 

MER overview

 

 

 

MER video

Koolituse eesmärk on arendada sinu teadmisi, oskusi ning enesekindlust, et saaksid õppida kehatööd ning soovi korral saada terapeudiks ning anda suurepäraseid sessioone oma klientidele. Maailmas kasvab nõudlus kehatöö meistrite järele, kellel on oskused ja tundlikkus, et kehaga sügavalt töötada. Sügava kehatöö võime leevendada ägedat ja kroonilist valu on teinud selle asendamatuks vahendiks ravimaks laialtlevinud kehalisi haigussesisundeid ning leevendamaks lihaspingeid.

TREENINGPROGRAMM

 • MOODUL 1 “ENESE JÕUSTAMINE“ SELG, KAEL, VAAGEN & HINGAMINE


 • MOODUL 2 “MAANDAMINE” JALAD, PÕLVED, PUUSAD


 • MOODUL 3 “KESKMESSE TULEMINE” VAAGNAPIIRKONNA VABASTAMINE JA TASAKAALUSTAMINE - TUUMA INTEGREERIMINE


 • MOODUL 4 “KONTROLLI VABAKS LASKMINE” NÄO, RINNA PIIRKONNA, PEA, KAELA & KÄTE VABASTAMINE NING TASAKAALUSTAMINE

 • MOODUL 5 "AVANEMINE HINGAMISELE"

* Võid alustada treeningut ükskõik millisest moodulist. Terapeudi lõputunnistuse saamiseks on oluline läbida kõik moodulid. 

Kõigil neljal moodulil paneme rõhku õppimist soodustavale õhustikule, empaatiale, kohalolule ja aktsepteerimisele. Õpilased tunnevad end turvaliselt, kogevad sügavalt oma tervendavat väge ja omandavad holistilise lihassidekoe vabastamise kunsti. Treening võimaldab sügavalt tundma õppida tööd lihassidekoega, aga annab ka arusaamise ja praktika töötamiseks holistiliselt keha, meele ning tunnetega kui ühtse tervikuna. Kogeme, kuidas vabaneda valust, emotsionaalselt avarduda ning saavutada sügavamat teadlikkust iseendast. Tegeleme meditatsiooniga, õpetame tähelepanelikkust ja kohalolu inimestega töötamisel. 

Registreeru siin

Juhendaja: Nisarga Eryk Dobosz
Asukoht: City Yoga Studio, Niine 11, Tallinn
23.09.2025 - 28.09.2025
Hind: Hind: 850€ Ettemaks: 100€ Broneeringu tühistamise korral kuni 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse kogusummas. Broneeringu tühistamise korral vähem kui 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse tasu miinus haldustasu ehk pool ettemakse tasust (50€).
MER, moodul 5 - Avanemine hingamisele: rindkere ja diafragma
City Yoga Studio, Niine 11, Tallinn
Nisarga Eryk Dobosz Hind: 850€ Ettemaks: 100€ Broneeringu tühistamise korral kuni 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse kogusummas. Broneeringu tühistamise korral vähem kui 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse tasu miinus haldustasu ehk pool ettemakse tasust (50€). REGISTREERU
23.09.2025 - 28.09.2025MER, moodul 5 - Avanemine hingamisele: rindkere ja diafragma