Luule Viilma naiste ja meeste suhetest.

"Millest tuleb hirm? Süütunde kuhjumisest. Isegi kui me keeldume tunnistamast oma vigu – vaim teab ja reageerib vastavalt.

Sageli kuulen: naise süda ei luba mitte vahele astuda, kui teistele liiga tehakse. Seda ütlevad need, kes ise ei tunnista, et nad kellelegi liiga teevad.

Mis on naise süda?

See on põhjatu armastuse allikas. Ammutage siis sealt seda, mida sealt ammutada on vaja – armastust. Kes armastab, see andestab ja elu saab korda.
Seega, naised, meil kõigil on vaja paluda andeks meessoolt ja oma mehelt kõik need süüdistused, mis naissugu on esitanud, ka siis, kui me ise kunagi midagi sellist öelnud ei ole. Isegi siis, kui me mõelnud ei ole, aga oleme teiste naiste selliseid sõnavõtmisi õigustanud, kuna neil on tõesti halvad mehed.

Ja tuleb endalt andeks paluda, et mehi alandades oleme iseennast alandanud. Me oleme sellega inimkonda hävitanud – mehe impotentsus katkestab laste juurdesünni. Sellise arusaamaga ema lastel on, olenemata nende soost, samad kompleksid ja stressid juba sündides.

See ei olnud naiste süüdistamine ega meeste haletsemine.

Mees on pea, naine – kael. Mõlemad on tähtsad. Aga mees on ikkagi pea. Selge ja loogiline mõistus on mehe au ja annab mehele eneseväärikuse. Igaüks siinilmas peab teadma oma kohta ja kohustusi Looduse ees. Kõik, mis teel püsimist ja arengut segab, tuleb vabastada. Sageli toimub vabastamine füüsilisel tasandil – iseenda või teiste hävitamise teel."

Millised on sinu mõtted ja kogemused?