Et suudaksime tänases maailmas elada ning oma enesearengu teed käia, vajame maise ja kõrgema vaimse energia liitu. Kui tegeleda vaid vaimsete teemadega, siis võib tekkida "pea pilvedes" tunne ja elulisemate toimetustega tegelemine muutub raskeks. Just maaühenduse kaudu ehk ennast maandades saame tasakaalustada vaimset teekonda.

Jalad maas

Maandus aitab mõista enda ja elu omadusi, kujundada välja väärtus, tunnustada oma andeid ja kogemusi ning tugevndab elujõudu, et unistused, plaanid ja vaimsed soovid ka ellu viia. "Tean, kes ma olen, kust tulen ja kuhu lähen!"

Ja kui vahel isegi ei tea, et kuhu minek on, siis teadlik elu usaldamine ja muutustega kohanemine on samuti maaühendusega seotud. Kirjelduse järgi peaks olema maanduse saavutamine ja säilitamine siis ju väga lihtne, kuna suur osa inimkonnast elast väga "maises ja kahe jalaga maas" reaalsuses. On märkimisväärne vahe, et kas kahe jalaga maas tähendab pessimistlikku või ülemõtlemise seisundit või seda, et oleme teadlikud Maa energiast, meie enda vibratsioonist ning tajume maast ning ülevalt tuleva energia erisust.

Ikkagi puudulik?

Miks siis maandus aeg-ajalt ära kaob või nõrgeneb? Maa-ühendust mõjutavad näiteks suured üleelamised, tõsised muutused elus või häiritud tavapärane rutiin. Maandus võib muutuda ka siis, kui tegeletakse aktiivselt vaimu arendamisega (vaimsed praktikad, energiatöö), aga seda ei tasakaalustata füüsilises ja vaimses kehas. Energiaringes võivad tekkida ummistused, mis väljenduvad häiritud oleku või füüsilise ebamugavuse, haigusena. Keha tunnetamine väheneb oluliselt ja inimene ei tunne toetust väljast ega seest. Sarnaneb natukene eksinud tundega, et midagi on nagu valesti, aga ei tea, kuhu poole minna.

Veel tunnuseid

Selline eksinud tunne süvendab negatiivseid uskumusi ja sunnib kaitsesse tõmbuma, et vähegi turvatunnet tekitada. Vähese või puuduliku maa-ühendusega inimesed võivad liialdada toidu või söögiga, et saavutada täidetud või õnnelikumat tunnet. Füüsiline keha võib saata märguandeid läbi probleemide, mis ilmnevad pahkluudes, taldades või üldiselt jalgades.

Kuidas hindad enda maandatust erinevates eluperioodidel ja täna?