Olen naine ja terapeut, kelle kireks on teadlike ruumide ja ürituste loomine. "Ma tantsin läbi elu, virgudes kui jalg puudutab maad ja olles hetkes kui keerlen."

Esmakordne kohtumine Sinuga oli aastaid tagasi Joogafestivalil, kus juhendasid mandala tantsu töötuba. Olin lummatud Sinu kohalolust ja tantsust! Kuidas ja mitu aastat tagasi jõudsid Sina mandala tantsuni?

Aitäh, ma ise olen ka tõesti lummatud sellest praktikast. Mandala tantsuni jõudsin ca 6 aastat tagasi, kui otsisin endale toetuseks üht mõnusat naiselikku praktikat, mis aitaks mind oma kehas hästi tunda. Naiselikkus on minu elus läbi teema olnud erinevate külgede pealt ja naisi olen kokku kutsunud ja juhendanud ca 10 aastat. Ning see tants tuli just kutsena minu palvele leida midagi veel sügavamat, mis rakutasandini tungiks, tervendaks ja toetaks minu ning teiste naiste naiselikkust.

Kes on olnud meeldejäävad õpetajad/koolitused teraapiate ja enesearengu teekonnal?

Ohh, mmm see on päris keeruline küsimus. Iga õpetaja on tulnud minu ellu just õigel hetkel ja tavaliselt sisemise kutse peale kuskilt välja ilmunud. Seega igaüks on just parim sel hetkel olnud. Usaldan alati oma sisetunnet, mis suunas edasi liikuda, mida vajan või mis hetkel mind tugevamaks teeks ning tasakaalustaks. Aga elumuutvaimateks pean Holistilist teraapiat, mis minu teekonna avas ning muidugi neid aastaid kehatöö Nisargaga, mis aitasid mind kehatasandiga tegelema, traumade ja pingetega, mis meie kehas peidus on. Kohaloleku praktika Colin Sissoniga oli aastaid tagasi minu elu kõrghetk, tekkis selline totaalne rahu tunne. Ja Tanhit Ma Kali on mind sügavalt mõjutanud oma kursustega, aidates nendega veelgi välja tuua minu tõelise olemuse ja puhastada kõike, mis seni ees oli. Ja see töö temaga viis mind kuidagi täiesti uuele tasandile, selline tunne, et sündisin uuesti. Elu enne ja pärast :)

Ja loomulikult on parimad olnud ka tantrakursused, mis on mind nii palju vabastanud, õpetanud, rõõmustanud ja tiivad andnud. Tantra on elustiil, mida soovitan kõigil uurida, pelgalt sõna tantra tekitab enamikus inimestest alateadlikke assotsiatsioone aga pole kindlasti see, mis tantra on.

Hetkel naudin Kraniosakraalteraapia teekonda koos Chintaniga, mõistes sügavamini inimkehas peituvad tarkust ja ka traumasid. See on ka maagia.

Minu arvates oled Sa üks naiselikumaid terapeute, keda tean. Malbus ja õrnus muutuvad inimestega suheldes Sinu tugevuseks. 

Jah, naiselikkus on minu elu teema, olen sellel teadlikul teekonnal olnud 10 aastat ja olen edasi, sest naise kehasse kehastudes valisin selle õppetunni ning tahan 100% oma potentsiaali kasutada. Seega on see omamoodi huvitav avastamine ja vahest sügav enesevaatlus. Ma arvan, et minus on tugev seeme naiselikkust, sest tunnen sügavalt õnnelikuna just siis kui selle energiaga kontaktis olen. Kui minu kõrval on tugev meesenergia, siis tunnen, kuidas sulan oma naiselikkusesse ja see on nii hea. Muidugi on mul ka endal tugev sisemine mees, kes toimetab ja tegutseb ning saab hakkama. Lihtsalt naudin Naiseks olemist!

Sul on kaks imearmast tütart. Kuidas lapsed Sind muutnud ja mõjutanud on?

Oo jaa.. Ma arvan, et emaks saamine lükkas mind sellele teekonnale 12 aastat tagasi, huvi elu vastu ärkas sügavamal tasandil ja hakkasin uurima spirituaalsust ning jõudsin holistilise teraapiani. Arvan, et emaks saades naine justkui sünnib uuesti ja seda sain kogeda ka teise tütre saabudes, avastades et tunnen ka ise maailma ja kõike enda ümber justkui esmakordselt. Kõik on uus. Ja muidugi ka mina. 

Lastelt saan pidevat peegeldust endale, nad näitavad kohe kätte need kohad, millega on vaja tööd teha, mida võiks tugevdada või millest lahti lasta. Ja loomulikult õpetavad nad keskmesse jääma ja tingimusteta armastama, hea on tõdeda, et teise lapsega oskan seda juba paremini. Igapäevane meditatsioon aitab mind siinkohal, et ka neid tundeid ja mõtteid integreerida, mis emaks olemise väljakutsetega kaasas käivad.

Mis Sind tööalaselt lähitulevikus ees ootab?

Hetkel korraldan Snatam Kauri kontserti ja workshopi, mis mind meeletult inspireerivad. Muusika teemasid tuleb veel. See on miski, mis mind alati ravib, õpetab tähistama ja ühendab sõnuseletamatul tasandil. (uuendus - riiklike korralduste alusel lükkub Snatami üritus hetkel edasi, hoidgem enda ja nõrgemate tervist!)

Samuti suunan lähitulevikus pilgu tantrale korraldades mõned väga valitud ja erilised kursused, mis õpetavad elu veelgi sügavamalt nautima. Olen välja valinud mõned teemad, mis armastavate suhete loomisel eriti olulised on ja tervendamist vajavad.

Ja muidugi teen oma teraapiatööd südame ja naudinguga. Lisaks kraniosakraalteraapiale keskendun ka traumatööle, see kombinatsioon on hetkel huvitav arengukoht. Ehk siis keha ja mis seal kõik peidus on :)

Mida soovid, et Sinu elus rohkem ja mida vähem oleks?

Soovin, et oleks rohkem aega, aega ei saa kunagi seisma panna, tagasi võtta ega raha eest osta, soovin, et oskaksin igal hetkel kohal olla, et igat hetke täielikult nautida. Ja soovin, et mind ümbritseks avatus ja ausus, armastan seda! Vähem võiks olla kiirustamist :)

Lemmikpaik maailmas?

Bali! See on lihtsalt nii minu koht, hing on rahul, keha õnnelik ja energia mulle sobilik.

Lemmikpaik Eestis?

Hetkel Hiiumaa, sest seal laen end ja tunnen sügavat ühendust loodusega.

Kes on Sinu suurimad eeskujud?

Eeskujusid on mitmeid, mul pole ühte ja kindlat nime, keda saaksin siin välja tuua. Leian kõigis midagi imetleda ja naudin seda. Igaüks on õpetaja, igaüks on tervendaja ning iga tõeline kohtumine toob nö eeskujuks selle, mida just hetkel vajame.

Mis on need valdkonnad, millele naised võiksid elus rohkem tähelepanu pöörata ja omadused, mida peaksime endas parendama?

Naised võiks uurida naisenergiat iseendas, sest praegu on maailmas nii palju meesenergiat, mis meid kaasa kisub ja kandiliseks teeb. Leida endas üles armastus, mis on naise üks põhiomadus ning armastust jagada. Maailm vajab seda.

Küsida võiks endalt kas ma olen õnnelik praegusel hetkel oma elus või tahaksin mingit muutust? Ja siis vastata ausalt. Ja siis tegema selle muutuse. Paljud naised kardavad muutusi või väldivad endaga aus olemist ning aastad muudkui lähevad. Leida see valdkond, mida just Sina tahad muuta, et saaksid õnnelikum olla ja särada veelgi rohkem. Ja kindlasti oleks oluline ka iseend rohkem armastada, usaldada ja leida. Aru saada, kes ma tegelikult olen, selleks, et õnnelik olla kellegagi tuleb kõigepealt ise aru saada, kes ma olen, mida ja kuidas tahan. Pingeid tekivad siis kui surume midagi endas alla, peidame, väldime ning need võivad viia ka füüsiliste haigusteni. Kui aga tunneme ja teame end, saame hellalt hoida, armastada ja seda armastust ka teistele jagada.

 

Aitäh aitäh aitäh!

intervjueeris Kati Lehepuu-Söödor