Nisarga Eryk Dobosz 

  • BCST (biodünaamilise kranio sakraalteraapia terapeut)
  • ENG. M.SC. (inseneriõpingute lõpetaja)
  • hingamisteraapia
  • kehatöö terapeut
  • kursuste juhendaja 
  • BAI Body Awareness Institute asutaja ja omanik

Nisarga alustas oma hingamisteraapia ja isikliku tervenemise teekonda Poolas, Varssavis, aastal 1998, kui ta leidis Pranayama ehk joogahingamise. Vaimsed otsingud ja huvi tervenemise vastu viisid ta aastal 2005 OSHO rahvusvahelisse meditatsiooni keskusesse, mis asub Punes, Indias. Seal avastas Nisarga elumuutvad hingamistreaapiad ja meditasioonid, mida andsid edasi Osho järgijad. Soov õppida veelgi enam ja mõista inimkeha, andsid tõuke intergeeritud meele-keha-vaimu tööle. Ta jätkas reisimise ja õppimisega Aasias, Euroopas ja Ameerikas järgmised 10 aastat, omandades ja kogedes hingamisteraapiaid, kehatööd ja meditatsioone erinevatest koolkondadest – zen, sufi, tao, buddism, tantra, OSHO.

Täna on ta töötav kehatöö terapeut ja kursuste juhendaja, spetsialiseerudes biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse tööle BBTRS®, MER sidekoe massaažile ja Lomi Lomi Nui massaažile. 2013 oli Nisarga Integral Body Institute IBI kaasasutajaks Poolas, pakkudes töötubasid ja kursuseid eelmainitud teraapiate õppeks. Eestis jagab ta oma kursuseid ja õpetusi Body Awareness Institute kaudu ja lisaks pakub kehatöö ja hingamisteraapia kursuseid Balil ja Türgis.

Tema kirg inimestega töötamisel tuleb esile kõigis tegemistes – andes individuaalseid seansse ja töötades õppegruppidega – Nisargale pakub rõõmu inimeste toetamine nende teekonnal tervenemise ja enesetäiustamise poole. Ta tunneb suurt tänulikkust ja privileegi, et on saanud aastate jooksul töötanud tuhendete inimestega ning imetleb klientide ja õpilaste tugevust, julgust ja tahet endaga tööd teha.

Nisarga Eryk Dobosz