Täna on esimene lõuna, peale viit järjestikku päeva, kui ma ei masseeri kedagi ja keegi ei masseeri mind. Sain möödunul nädalal kogeda äärmiselt sügavat ja teadlikku tehnikat, mis muutis taas mu suhtumist keha toimimisse. Käisin MER (myofascial energetical release) massaaži koolitusel ehk sidekoe vabastamise väljaõppel. Teine nimetus sellele oleks holistiline füsioteraapia laadne massaaž.

Varasemad kogemused

Olen oma lühikese elu jooksul päris palju massaažis käinud. Kahjuks liiga tihti satun lihakäntsakana spa konveierliini vabasse auku, kus vormiriietuses töötaja oma liigutused ära teeb. Ei näe massöör mind enam kunagi ega mina teda. Kvaliteedi pakkumine täidab hotelli korporatsiooni huve ning on seega teisejärguline. Vahel on sattunud isegi, et massöör on telefonis sõnumineerinud samal ajal, kui mind suvaliselt torgib.

Vahel jagavad neiud omavahel päevaseid muljeid ja üks kord juhtus, et türklasest spa massaažihärra ei olnudki varem poolpaljast valget naist näinud. See tekitas muigamapanevaid ebamugavaid hetki. 

Esimene kord, kui kogesin armastusega edastatud massaaži, olli Shanghais, Hiinas. Lamasin hämaras veevulinaga ruumis Heretiga kõrvuti laudadel. Olin juba valmis magama jääma, kui tundsin pehmeid käsi tasaselt oma seljal. Järgnev seanss oli nii suurepärane, et kuigi ma tolle neiu nägu kordagi ei näinud, siis ma tundsin ennast tema poolt nii hoitud ja armastatuna, et oleksin soovinud ta endale koju võtta. Peale seda Hiina spa kogemust olin täielikult ärahellitatud olnud ja massööride suhtes väga valiv.

Järgmine kord, kui kogesin teadlikku tervendavad puudutust, oli MER massaažis. Kuulsin, et lihassidekoe energeerilise vabastuse pidi olema sügav ja efektiivne viis, kuidas kehast pingeid ja kroonilist valu lahti lasta. Vau! Peale ühte seanssi tundsin, nagu oleks mu hinge puudutatud, sest massöör suutis kätega minust füüsiliselt kurbuse välja "pigistada". Ei saanud alguses üldse aru, et miks ma nüüd järsku nutta tahan, just oli ju nii mõnna! Aga kui selle nutu sealt reie siseküljest koos pingega välja lasin, sain aru, kui palju energiat oli minult võtnud nende pisarate allasurumine. 

Minu õpingud 

Nüüd aasta hiljem otsustasin selle kogemuse uuele tasandile viia ja läksin seda meetodit ise õppima.  Iga MER myofascial energetical release) koolituse päev algas aktiivse meditatsiooniga, mille käigus avasime hingamistehnika ja vaba liikumisega oma energiakeskused. Seejärel väristasime kundalini energia valla, rullisime lahti teadlikku liikumisega oma sidekoe ja muidugi tantsisime, et energiad kõrgele tõsta. Siis tegi juhendaja Nisarga meile hästi selgeks anatoomia - et, mis lihased ja kus mis tööd teevad, millised traumad ja pinged kuhu miks tekivad ja kuidas neid vabastada. Väga põnev ja silmiavav loeng meie keha intelligentsusest.

Ja siis see magusaim osa - praktika! Esmalt näitas Nisarga demoseansil ette, kuidas kõige õigem läheneda oleks ja kuidas vajutused täpselt käivad. Minu jaoks üks olulisemaid õppetunde näidissessioonidest on Nisarga ülim kohalolek ja hooliv puudutus, millega ta seanssi läbi viib. Mul oli õnn ka ise ühe näidissessiooni "klient" olla ja omal nahal tunda, kui suur vahe on teadlikul ja niisama tehtud liigutusel. Olgugi, et minu pooluimas, lõtva ja haavatavat olekut jälgis terve kursusetäis inimesi (kaasõpilased + LIVE ülekanne Facefookis) tundsin end täiesti turvaliselt ja hoituna. Kummaline eks! Aga nii oli. Ja mul ei olnud kordagi mõtet, et ma ei peaks seda tegema. Tean, kui proff Nisarga on ja usaldan tema lähenemist täielikult. Ja pealegi, pole just tihti seda võimalust, et nii kogenud õpetaja käe all terveneda ja kroonilistest valudest vabaneda.

Seanssi saab näha SIIN.

 

Enne MER-i kogemist poleks kunagi arvanud, et hakkan ühel päeval massaaži pakkuma!

Kursust juba viiendat korda läbivad teadjamad praktikud, käisid praktiliste seanssidel juhendamas, et ma iseendale valede asenditega liiga ei teeks ja ära ei väsiks. Päris tore oli niiviisi koos seal head teha. Nüüd päev peale kursust on mul juba tänu abivalmis kursusekaaslastele laenatud laud ja ruum, kus soovijaid aidata. Isegi esimene klient on juba olemas ja ma olen nii tänulik, et mul on olemas oskused, mille abil ka temale seda imelist tervenemise teekonda avada. Tean, kui suur kingitus võib olla teadlik ja armastusega tehtud massaaž ja mul on au seda kogemust jagada. 

Aitäh, Kati, et oled aidanud seda kursust kokku kutsuda. Ja muidugi suur kummardus meie õpetajale Nisargale, kes oma visiitidega Tallinnasse on teinud palju head. BAI Body Awareness Instituut on toonud tööriistad Eesti tervendajatele ja niisama huvilistele, kes nüüd aitavad meie inimestel pingevabamalt elu nautida. 

 

Järgmise korrani, sõbrad! 

Elina Kadaja

Esmakordne MER meetodi õpilane

 

Loe Elina BLOGI.