Näo, kolju, kaela, hingamise ja käte vabastamine ja tasakaalustamine (Algne nägu)

 • Õpime tundma ruumilisi sidemeid kere erinevate segmentide vahel (ruumiline meditsiin).
 • Hingamisstruktuuride sidekoe võrgustiku ravi.
 • Õpime kuulamistehnikaid hingamise vabastamiseks.
 • Õpime, kuidas töötada shoki ja traumaga hingamisstruktuurides.
 • Õpime selgeks kompleksse raviplaani tegelemaks kaela, õla, randme karpaalkanali, tennise küünarnuki ning käe valuga. 
 • Õpime tööd tegema näo ja peaga. Ühendame peavalu ja lõualuu valu tervenemisplaani.
 • Õpime käte, näo, pea ja hingamissüsteemide sidekoe funktsionaalset anatoomiat.
 • Õpime tegelema maksa, kopsude ja kõhuga. Õpime sisikonna motoorikat ja liikumist.
 • Sellel moodulil omandavad osalejad tervikliku metoodika tegelemiseks kaela, hingamise, käte ja näoga.
 • Õpime tundma nende piirkondade psühholoogiat ning käsitleme meetodeid, kuidas töötada ja vallandada organismi loomulikku trauma vabastamise võimet kasutades hingamist ja 5 punkti meetodit autonoomseks ja emotsionaalseks vabastamiseks.
 • Õpime, kuidas harida kliente psühhosomaatiliste valu allikate osas ja kuidas töötada ülakeha kõige levinumate valu sündroomidega.
 • Moodul sisaldab ka õlalihaste anatoomia ülevaadet, õlalihaste ja nendega seotud struktuuride palpatsiooni. 


Rinnak ja diafragma kui esmased selja- ja õlaprobleemide soodustajad unustatakse tihti. Need hingamisega seotud lihased on tihti pinges, pitsitades ka hingamist, energiavoolu ja liikumist. Me õpime ja vaatleme lihtsaid, kuid võimsaid meetodeid diafragma, rinnaku ja rinnakorvi vabastamiseks, luues märgatava avnemise, mis võimaldab klientidel hingata vaid poole pingutusega kaks korda sügavamalt. 


Õpid efektiivselt vabastama pingeid õlgadest, kasutama tehnikaid, et vabastada käte, pöialde ja käsivarre lihaseid ning sidekudet, suurendades sellega liikuvust vastavates liigestes.

Registreeru siin

Juhendaja: Nisarga Eryk Dobosz
Asukoht: City Yoga Studio, Niine 11, Tallinn
01.04.2025 - 06.04.2025
Hind: Hind: 850€ Ettemaks: 100€ Broneeringu tühistamise korral kuni 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse kogusummas. Broneeringu tühistamise korral vähem kui 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse tasu miinus haldustasu ehk pool ettemakse tasust (50€).

Myofascial Energetic Release ehk lihassidekoe energeetiline vabastamine on võimas elumuutev teraapia.
Peamine valu ja pingete põhjus kehas on viie eri tüüpi pehme koe üle pingutamine: lihase, sidekoe, naha, sidemete ja närvide rebestus. Selline krooniline pinge blokeerib vereringet, hapniku ja energia liikumist nendesse pehmetesse, tundlikesse kudedesse. Kokkutõmbunud kude surub valuretseptoritele põhjustades 90% kroonilistest valudest, mille all inimkond kannatab. Lihassidekoe energia vabastamise eesmärk on leevendada valu ja taastada funktsiooni, mis juhib inimese aktiivsesse valu ja pinge vabasse ellu.

MER teraapiaga õpid kehatöö kunsti ja teadust, abistavaid venitusi, sidekoe lõõgastamist, liigeste aktiveerimist, emotsionaalset vabastamist ja teadlikkust, kohalolu ning veel palju muud. Mõeldud huvilistele ja terapeutidele, kes soovivad lisada ainulaadset kombinatsiooni kehatöö tehnikatest ja õpetustest töötamaks enda pingetega ja inimestega.

MER training

MER training in Estonia

 

 

MER overview

 

 

 

MER video

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koolituse eesmärk on arendada sinu teadmisi, oskusi ning enesekindlust, et saaksid õppida kehatööd ning soovi korral saada terapeudiks ning anda suurepäraseid sessioone oma klientidele. Maailmas kasvab nõudlus kehatöö meistrite järele, kellel on oskused ja tundlikkus, et kehaga sügavalt töötada. Sügava kehatöö võime leevendada ägedat ja kroonilist valu on teinud selle asendamatuks vahendiks ravimaks laialtlevinud kehalisi haigussesisundeid ning leevendamaks lihaspingeid.

TREENINGPROGRAMM

 • MOODUL 1 “ENESE JÕUSTAMINE“ SELG, KAEL, VAAGEN & HINGAMINE


 • MOODUL 2 “MAANDAMINE” JALAD, PÕLVED, PUUSAD


 • MOODUL 3 “KESKMESSE TULEMINE” VAAGNAPIIRKONNA VABASTAMINE JA TASAKAALUSTAMINE - TUUMA INTEGREERIMINE


 • MOODUL 4 “KONTROLLI VABAKS LASKMINE” NÄO, RINNA PIIRKONNA, PEA, KAELA & KÄTE VABASTAMINE NING TASAKAALUSTAMINE

 • MOODUL 5 "AVANEMINE HINGAMISELE"

* Võid alustada treeningut ükskõik millisest moodulist. Terapeudi lõputunnistuse saamiseks on oluline läbida kõik moodulid. 

Kõigil neljal moodulil paneme rõhku õppimist soodustavale õhustikule, empaatiale, kohalolule ja aktsepteerimisele. Õpilased tunnevad end turvaliselt, kogevad sügavalt oma tervendavat väge ja omandavad holistilise lihassidekoe vabastamise kunsti. Treening võimaldab sügavalt tundma õppida tööd lihassidekoega, aga annab ka arusaamise ja praktika töötamiseks holistiliselt keha, meele ning tunnetega kui ühtse tervikuna. Kogeme, kuidas vabaneda valust, emotsionaalselt avarduda ning saavutada sügavamat teadlikkust iseendast. Tegeleme meditatsiooniga, õpetame tähelepanelikkust ja kohalolu inimestega töötamisel. 

Registreeru siin

Juhendaja: Nisarga Eryk Dobosz
Asukoht: City Yoga Studio, Niine 11, Tallinn
01.04.2025 - 06.04.2025
Hind: Hind: 850€ Ettemaks: 100€ Broneeringu tühistamise korral kuni 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse kogusummas. Broneeringu tühistamise korral vähem kui 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse tasu miinus haldustasu ehk pool ettemakse tasust (50€).

Minu kui terapeudi kogemus MER ehk lihassidekoe massaažitehnikaga muutub järjest põnevamaks, sest tulemused on fantastilised ja muutused suured.

Mõtlesin seekordsest jagamist teha veidi teisiti -  jagan ise mõne loo ja lisaks paari kliendi kogemused MER massaažiga. 

 

* Minu juures käib abielupaar. Mees oli massaažis juba mitmendat korda ja küsisin, et kas ka abikaasa sooviks ehk massaaži tulla? Naine tuligi ja teemad, millega tegeleda olid nende puhul sarnased. Peale esimest massaaži tekkis naisel pereasjadega seoses küsimusi, aga seda kõike oli tal raske vastu võtta. Kui aeg on on õige, siis rulluvad lahti ka vastused. Nii mees kui ka naine käivad mõlemad jätkuvalt massaažis.

* Ühel nädalal sattus minu juurde kaks naist, kellest kumbki ei soovinud enam elada. Ühega neist vestlesin enne massaaži pikalt ja ta ütles, et on valmis endalt elu võtma, sest elada on nii valus. Klient oli 37-aastane ja on 20 aastat suurt valu endaga kaasas kandnud ning hetkel kasutab ka antidepressante. Massaaži käigus sai ta aru, kust see valu alguse on saanud. Praeguseks on sellest seansist möödas kaks kuud ja naine elab edasi ning tegeleb vajalike teemadega.

* Teine suidsiidsete mõtetega naine oli hiljuti kaotanud oma poja ning see võttis temalt eluisu ja naine arvas, et ka tema elu on nüüd läbi. Peale MER massaaži sattumist hakkas klient rohkem enesele mõtlema -  ta teed endaga tööd ja lisaks käib regulaarselt MER-is.

* 63-aastasel proual olid alaseljavalud.  8-9 aastat tagasi oli tehtud alaselja diski operatsioon. Siiani oli elukvaliteet olnud enam-vähem ja suur valusid ei olnud. Selle aasta alguses läks asi hulluks, sest valud tulid tagasi. Proua tütar on minu kauaaegne klient, kes soovitas emal MER massaažist abi otsida. Praeguseks on ema käinud minu juures kaks korda ja juba peale esimest korda sai ta tagasi usu ja lootuse, et on võimalik ilma seljavaluta elada. Arst oli öelnud: "Vaadake oma vanust!", aga mina väidan, et valude talumine ei ole loomulik ja selliste probleemidega on võimalik abi leida.

* Minu juurde tuli 28-aastane noormees, kellele ema sõbranna oli MER massaaži soovitanud. Ta tuli minu juurde põhjusega, et arst oli soovitanud seljaoperatsiooni. Mees koges valu alaselja paremas pooles ning see kiirgas puusa ja jalga ning kõndimine oli vaevaline. MRT aparaat näitas ära diskid, mis probleemi põhjustasid. Põnev, sest 4 aastat tagasi elas minu keha läbi väga sarnase asja. Mina sain valudega abi raamatust, mis näitas ära, mis organ mida mõjutab ja mis emotsioonid millega soetud on. Ma keeldusin operatsioonist ja uskusin, et saan ennast ise korda teha. Vahel aga vajame kõrvalist abi ja selles noormehes nägin ise kogetud sümptomeid. Peale esimest seanssi tundis ta end väga hästi ning broneeris tänades uue seansi. Noormees ütles, et pole kunagi üheski massaažis midagi taolist kogenud.

Kliendide tagasiside:

*  "Enne esimest massaaži olin füüsiliselt juba nii väsinud abaluudevahelisest valust, mis tervitas mind igal hommikul. Lootsin MER-iga saada leevendust ja lahendust pehmete kudede põletikule, aga massaaž osutus hoopis millekski enamaks kui ainult füüsilisel tasandil lihaste mudimine. Massöör andis juhtnööre selle kohta, mis mu keha füüsilise valu taga võib veel olla. Ma ei osanud arvata, et ladestunud vaimse pinge vabastamine võib nii valus olla, aga kahe massaaži seansiga on saanud selgemaks, kuidas oma hirmudesse ja valudesse suhtuda. MER-massaažiga jõudsin ringiga tagasi arusaamisele, et mu keha on ülimalt tark ja nutikas ning et iga esialgne ebameeldivus on suunaviit, mida oma elus muuta."

Liisi

(Sireti märkus: Liisi on õppinud ennast ise aitama ja ta on tühistanud ajad psühholoogi juurde.)

 * "Mer massaaž Sireti juures: uskumatu, et massaažiga on võimalik puudutada korraga keha, hinge ja tundeid. Terviklik lähenemine ja tema käte vahel tuleb see nagu iseenesest. Lisaks on suur pluss tema nõuanded ja soovitused koduseks tööks. Olles avatud vastu võtma, on muutused väga kiiresti tulema. Aitähh!"

Laura

 

Lugusi on kordades rohkem ja need on imelised lood. Olen tänulik iseendale ja oma õpetajatele, et meie teed on kohtunud, sest see on muutnud minu elu väga suurel määral. Minu armastus on kasvanud ja saan jätkuvalt öelda, et olen õnnelik naine ja ema, sest minu töö ja hobi on ühendatud ning leian alati töö kõrvalt aega ka oma lastega olemiseks.

Me kõik saame seda endale lubada, kui teame, mida elult soovime ja elame oma südame järgi.

Usun jätkuvalt, et et MER massaaži huvi Eestis kasvab ja tuleb juurde palju inimesi, kes soovivad seda imelist massaažitehnikat õppida ja teistega jagada. Selles on 10% tehnikat ja 90% armastust. Ja see on tingimusteta armastus.

 

Enda kogemust ja klientide tagasisidet jagas BAI õpilane Siret Puuder

Registreeru siin

Juhendaja: Nisarga Eryk Dobosz
Asukoht: City Yoga Studio, Niine 11, Tallinn
01.04.2025 - 06.04.2025
Hind: Hind: 850€ Ettemaks: 100€ Broneeringu tühistamise korral kuni 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse kogusummas. Broneeringu tühistamise korral vähem kui 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse tasu miinus haldustasu ehk pool ettemakse tasust (50€).
MER, moodul 4 - Algne nägu: näo, kolju, kaela, hingamise ja käte vabastamine ja tasakaalustamine
City Yoga Studio, Niine 11, Tallinn
Nisarga Eryk Dobosz Hind: 850€ Ettemaks: 100€ Broneeringu tühistamise korral kuni 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse kogusummas. Broneeringu tühistamise korral vähem kui 30 päeva enne koolituse algust tagastame Teile ettemakse tasu miinus haldustasu ehk pool ettemakse tasust (50€). REGISTREERU
01.04.2025 - 06.04.2025MER, moodul 4: Algne nägu: näo, kolju, kaela, hingamise ja käte vabastamine ja tasakaalustamine